The Journaling of Dohn 360

Subtitle

Blog

view:  full / summary

توضیحاتی در خصوص کمپرسور هوا و کاربردهایش

Posted by [email protected] on Comments comments (41)
کمپرسور هوا چیست و چگونه کار می کند سوالی است، که شاید به ذهن کسانی که دوستدار صنعت و استفاده از تکنولوژی های صنعتی و اهل مهندسی و ساخت و ساز باشند، خطور کرده باشد. زیرا کمپرسورها مسئولیت زیادی را در ساخت و ساز ها و صنایع بر عهده دارند. بنابراین ما در این مطلب قصد داریم مطالبی را در حول محور پرسش، کمپرسور هوا چیست و چه کاربرد ها و مزایایی دارد. بیان کنیم. قبل از بیان هر مطلبی اکنون که قصد داریم بدانیم کمپرسور هوا چیست؟ جالب است تاریخچه ی کوتاهی از کمپرسور های هوا را مطرح کنیم. اولین کمپرسور هوا به صورت کاملا ابتدایی و نوپا در سال 1976 میلادی توسط جان اسمیتون فرانسوی اختراع شد و پس از آن به مرور زمان کمپرسور ها تکامل یافته و به شکل امروزی در انواع و اندازه های مختلف ساخته شدند. و اما کمپرسور هوا چیست و چگونه کار می کند. کمپرسور هوا (air compressor) هوای اطراف را که تحت فشار نیستند. و دمای پایینی دارند، می گیرد و سپس با کمک موتور و طی یک فرایند مکانیکی هوا را در مخزن خود تحت فشار قرار می دهد. آنقدر که هوا متراکم شده و حجم آن کاهش یابد. انواع پمپ باد هوای فشرده شده را که اکنون دمای آن طی فرایند فشرده سازی بالا رفته است به سمت خنک کننده ی کمپرسور انتقال می دهد. در حقیقت مکانیزم کمپرسور های هوا بسیار ساده است و با استفاده از تعدادی ابزار همچون: میل لنگ، پیستون، میله های اتصال ،سیم پیچ و... ساخته شده اند. اکنون که به پاسخ سوال کمپرسور هوا چیست و چگونه کار می کند، رسیدید. بهتر است با انواع آن نیز آشنا شوید. پس با ما تا پایان مطلب همراه باشید.

کمپرسور هوا چیست و چگونه کار می کند.
کمپرسور هوا چیست و چند نوع دارد؟
قبل از آنکه با انواع کمپرسور هوا آشنا شویم بهتر است بدانیم، که عملکرد آنها چه تفاوتی با یکدیگر دارد. زیرا انواع کمپرسورها را بر اساس نحوه ی کار کرد آنها تقسیم بندی می کنند. در حقیقت کمپرسور هوا به نوعی هوای فشرده ی مورد نیاز دستگاه ها و ابزار های مختلف را تامین می کند. در بسیاری از دستگاه های اطراف ما نیز همچون: کولر، سشوار، جاروبرقی، یخچال و... نوعی کمپرسور هوا وجود دارد. بهترین پمپ باد آنچه که موجب تمایز انواع کمپرسور هوا از یکدیگر می شود. مقدار ظرفیت مخزن این کمپرسور ها و مقدار سرعتی است، که هوای فشرده از کمپرسور خارج می شود. و اما کمپرسور باد چیست و چه مدل هایی دارد؟ انواع مختلفی از کمپرسور های هوای فشرده وجود دارند، که هر کدام قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. از میان کمپرسورها چهار نوع؛ کمپرسور پیچی و یا روتاری اسکرو، کمپرسور هوای برگشت پذیر، کمپرسور محوری و کمپرسور گریز از محور پر کاربرد تر هستند، که وجه تمایز هر کدام از این کمپرسورها نحوه و چگونگی متراکم و فشرده سازی هوا می باشد. البته ناگفته نماند، هر کدام از کمپرسور ها در صنایع متفاوت به کار گرفته می شوند و هر کدام با توجه به قدرت تولیدی که دارند مورد کاربرد قرار می گیرند.


کمپرسور هوا چیست و چه کاربردی دارد.
پمپ باد (کمپرسور هوا)چه کاربردی دارد؟
اکنون که دانستیم کمپرسور هوا چگونه کار می کند بهتر است، به کاربرد های آن بپردازیم. شاید جالب باشد بدانید، که کمپرسور هوا در صنایع و مشاغل و کارخانه ها و کارگاه های متفاوت کاربرد بیشماری دارد. به عنوان نمونه: در انواع تجهیزات پزشکی، کمپرسور های دندانپزشکی، ساکشن، هوای استفاده شده در بیمارستان ها، تامین هوای توربین ها، موتور جت ها، تامین هوای متراکم جهت دستگاههای پنوماتیکی و... امروزه از کمپرسور های هوا در انواع شاخه های علوم کاربردی همچون: پزشکی، فنی مهندسی، تولیدی، صنایع هواپیمایی، خودروسازی و... استفاده می شود. به عبارتی مقدار استفاده از هوای فشرده همگام با پیشرفت صنعت و تکنولوژی به سرعت در حال افزایش است.


اشنایی با انواع برند کمپرسور باد

Posted by [email protected] on Comments comments (0)
آنچه که در اطراف ما جریان دارد مسابقه علم و پیشرفت میباشد و همچنین افزایش سیستم های تبریدی و افزایش استفاده از آن ها هرچند بعضی از گازهای تبریدی مورد استفاده در کمپرسور برای طبیعت به شدت خطرناک ‌میباشد و به محیط زیست آسیب میرساند. اما این گاز ها در کشور های پیشرفته منسوخ شده و استفاده از آن ها ممنوع میباشد. اما در کشور های درحال توسعه همچنان از آن ها استفاده میگردد و هنوز موفق به ممنوعیت استفاده از این گاز های مضر برای محیط زیست نشده اند. اما دانشمندان و پژوهشگران با تحقیق گازهایی که کمتر خطرناک باشد نیز معرفی کرده اند و از آن ها در کمپرسور و ساختار سیستم های تبریدی استفاده میگردد شرکت کمپرسور هایتک در فراورده ها و محصولات تبریدی خود از گازهای مبردی استفاده میکند که توسط دانشمندان ساخته شده اند و برای محیط زیست ضرر کمتری دارند. در مقاله های قبلی با کمپرسور آشنا شدیم و دانستیم که کمپرسور چیست چگونه کار میکند و به چند دسته تقسیم می گردد. کمپرسور ها شامل کمپرسور های پیستونی و روتاری میباشند ودر کل به دستگاهی که با کم کردن حجم گاز باعث افزایش فشار گاز موجود میشود کمپرسور میگویند. در بعضی از دستگاه ها این قطعه های تحت فشار را به سمت محفظه احتراق و سوخت میرساند. از بین کمپرسور ها کمپرسور روتاری را برای شما کامل توضیح داده ایم و با ساز و کار این سیستم، نحوه فشرده سازی این سیستم و همچنین انواع آن و برندها و شرکت های تولید کننده کمپرسور روتاری آشنا شدیم هر چند ‌کمپرسور هایتک‌ یکی از برترین تولید کنندگان این سیستم ها میباشد و در ساخت محصولات خود تمامی استانداردهای لازم را رعایت میکند.
برند ها و شرکت های گوناگونی هستند که این قطعه مکانیکی را تولید میکنند، که هر کدام از این برند ها و شرکت ها در نوع خود بی نظیر و کامل و متناسب با تکنولوژی روز دنیا رو به جلو حرکت میکنند و تمام تولیدات خود را متناسب ودر عین حال عالی وبی نقص میسازند. از برندهای سازنده کمپرسور میتوان ال جی، هایتک، پاناسونیک، gmcc،منیروپ دانفوس و.... را نام برد. اما یکی از این برندهای خاص زیبا و جذاب برند هایتک میباشد، که کمپرسور هایتک را در سه شرکت زیر مجموعه تولید میکند و با ضمانت و کیفیت و دوام عمر طولانی به‌همه کشور های اطراف خود صادر می نماید که در ادامه با این برند آشنا میشویم.
کمپرسور هایتک
کمپرسور یکی از اجزای اصلی و حیاتی سیستم های تبریدی میباشد که کاربرد زیادی در سیستم دارد و به طور کلی اگر این کمپرسور درون سیستم نباشد سیستم تبریدی کار خود را انجام نمیدهد و کارایی ندارد و درصورتی که کمپرسور آسیبی ببیند باید کلا تعویض گردد. کمپرسور هایتک‌سازنده کمپرسور هایی میباشد که طول عمر زیادی دارند و به این زودی ها نیاز به تعویض آن‌ نخواهید داشت. از برندها و شرکت های سازنده این کمپرسور ها میتوان یک شرکت چینی را نام برد که بر خلاف آنچه که ما از چین و چینی و اجناس نامرغوب شنیده ایم کمپرسورهایی تولید کرده است که بسیار مرغوب و معتبر میباشد. شرکت هایتک در چین قرار دارد که با تکنیک های به روز دنیا و بهره گیری از علم و دستاوردهای نوین به تولید قطعات مکانیکی میپردازد. محصولات تولیدی این شرکت به دلیل اینکه مصرف انرژی پایینی دارند به قطعات بین المللی و مطرحی معروف شده اند و در کیفیت مطرح میباشند.

کمپرسور های نسل جدید هایتک بسیار پیشرفته بوده و از نمونه های مشابه خود از نظر علمی و فنی بیش از چند قدم جلو میباشند. از ویژگی های کمپرسور و مخصوصا کمپرسور هایتک می توان مصرف کم انرژی در هر کدام از مدل های تولیدی این شرکت و‌همچنین در انواع کمپرسورهای خانگی یا صنعتی را نام برد. عملکرد هوشمند و همچنین سیستم هشدار خودکار که در حین خطر به صدا درمی آید و هشدار میدهد از ویژگی های خاص و منحصر به تولیدات کمپرسور هایتک میباشد. به تازگی برلی محصولات خود صفحه برد و صفحه لمسی برای تنظیم‌ آسان تر نیز قرار داده اند ‌و در تلاش و امتحان این مورد میباشند. طراحی محصولات هایتک و کمپرسور هایتک به صورت فشرده بوده و تقریبا بیش از نیمی از این تولیدات و کمپرسور های هایتک بدون روغن عمل میکنند.
به دلیل اینکه بیشتر تولیدات هایتک مصرف پزشکی دارد و در تجهیزات پزشکی تولید و مصرف میشوند، پوشش داخلی دستگاه ضد میکروبی میباشد. https://pastebin.fun/DuwjPlu5VR سازی طولانی مدت گاز، کنترل تنظیمات و قطعات این کمپرسور تولیدی هایتک بسیار راحت بوده وبه آسانی انجام میگردد. از نظر انرژی کمپرسور هایتک کارآمد و اثر بخش میباشد. اگر دقت کنید شما یک کمپرسور نسل جدید هایتک را خرید کنید، کمپرسوری با صرفه و با کیفیت و همچنین با تضمین قطعات خریداری نموده اید. قدرت کمپرسور هایتک عمومابین1.4 اسب بخار تا 1.6 اسب بخار برای مدل های مختلف متفاوت میباشد. ضریب کارایی این کمپرسور ها نیز از 1.28تا 1.70میباشد که برای مدل های مختلف آن متفاوت است و میتوانید این ضریب را بر روی دفترچه یا برچسب روی کمپرسور مشاهده کنید. راه انداز این کمپرسور ها بر روی آن ها مشخص شده و متفاوت میباشد و شما حتما برای شروع کار باید به این راه انداز دقت کنید تا دچار خطا و یا از بین رفتن کمپرسور خود نشوید. زیرا هر کمپرسور با توجه به نوع خود و حتی در مدل خود راه اندازی متفاوت داشته و باید با استاندارد راه انداز خود فعال گردد و عموما شرکت ها این راه انداز را برای مشتری توضیح میدهند در صورت خرید مستقیم و یا از طریق برچسب بر روی محصول نحوه و راه انداز آن را شرح داده اند که کمپرسور هایتک نیز راه انداز کمپرسور های خود را برای مشتری روشن کرده است.
انواع کمپرسور هایتک
کمپرسور های هایتک باتوجه به ساخت و پرداخت هایی که داشته اند از نوع مرغوب و با کیفیت در کشور ما میباشند که انواع متفاوتی درحال حاضر از آن ها موجود میباشد و برای یخچال ها، کولر های گازی، دستگاه های تهویه مطبوع و دیگر سیستم های برودتی استفاده میشود. اما بهتر است تعدادی از این کمپرسور ها را بشناسید و با بعضی از ویژگی های فنی این سیستم ها آشنا شویم..
اولین مدل مورد نظرما hy81ygمیباشد که ظرفیت سرمایش آن ۲۳۵میباشد و قدرت آن ۱.۴اسب بخار میباشد و ضریب کارایی آن ۱.۴۵میباشد
دومین مدل که قصد معرفی آن ‌را داریم hye69ykمیباشد که ظرفیت سرمایش آن ۱۹۵میباشد و قدرت این کمپرسور هایتک ۱۰۴اسب بخار میباشد همچنین کارایی این مدل کمپرسور هایتک ۱.۵۲میباشد.
گاز مصرفی در این کمپرسور ها r134aمیباشد تمامی این کمپرسور ها بدون سرو صدا کار خودرا انجام میدهند و هیچ صدایی ایجاد میکنند.
شرکت هایتک در کشور چین وجود دارد این شرکت سه تبعه دارد که یکی از آن ها کمپرسور slhayiو کمپرسور بارسلونا و کمپرسور hayiکه هر کدام از لحاظ موقعیت های اجتماعی و اقتصادی در سطح جهانی سخن و حرفی برای گفتن دارند و جایزه برترین کیفیت را برده اند.
درمورد شرکت هایتک
هایتک شرکتی میباشد که کمپرسور های روتاری، اسکرول، و پیستونی با ظرفیت و کارایی بالا برای صنایع میسازد. کمپرسور های سازنده توسط این شرکت برای حفاظت از محیط زیست از گازهای تبریدی استفاده میکنند که دانشمندان در آزمایشگاه ساخته اند و برای محیط زیست زیاد خطر ندارند و باعث آسیب شدید رساندن به لایه ازون و گرم شدن زمین نمیشوند این گاز ها عبارت اند از :
R209,r404,r134,r600, شرکت هایتک با رعایت اصول حفظ محیط زیست لزوم استفاده از این گاز ها را در تمامی کمپرسور هایتک تولیدی خود داردو اینکه این گازها دیگر آسیبی به محیط زیست نرسانده و برای کمپرسور هایتک نیز ارمغان زیادی داشته است به طوریکه کمپرسور هایتک نشان و جایزه مشهور چین را دریافت نموده است.
این شرکت در طول سالها فعالیت و عملکرد مناسب وجه و اعتباری ارزشمند به دست آورده است که اکنون در عرصه های بین المللی کمپرسور هایتک رتبه دو جهان را بدست آورده است و در بسیاری از کشور های جهان مورد استفاده میباشد کشورهایی همچون فنلاند، عربستان، اوکراین، کشور های آفریقایی و افریقای جنوبی و.... که در تمام این کشور ها محصولات و کمپرسور هایتک حضور دارد و همچنان به عنوان محصولی درجه یک و عالی صادر میگردد. کمپرسور هایتک از مهمترین و حساس ترین کنترل های کیفی جهان برخوردار میباشد به حدی که کمپرسور های تور بو ترانس این شرکت در منطقه نفر اول میباشند و از آزمایش های کنترل کیفی و کیفیت و ساخت محصول به خوبی عبور کرده و امتیازات بالایی در این زمینه بدست آورده اند.
این شرکت چینی تحت هر سه نام کمپرسور خود کمپرسور بارسلونا و کمپرسور slhayi,, و کمپرسور huayiدر سه شرکت مجزا مشغول به تولید محصولات با کیفیت میباشد نوع کمپرسور های خانگی هایتک از نوع پر کیفیت بی صدا کم مصرف اسکرول، رو تاری و خطی میباشند. بنابراین اگر شما در خرید خود یکی از کمپرسور های هایتک را خرید کنید یا در محصولات خود نام چین را شنیدید و این نام هایتک یا یکی دیگر از سه شرکت زیر مجموعه هایتک بود مطمئن باشید محصولی خریداری کرده اید که دارای ضمانت و کنترل کیفیت بسیار بالا میباشد که نیازی به ضمانت خود پیدا نخواهد کرد.
به غیر از کمپرسور هایتک در سطح جهانی برند های دیگری نیز موجود میباشد که درسطح وسیع و قابل ملاحظه ای در کشور های مختلف کمپرسور و دیگر قطعات الکترونیکی و مکانیکی صادر میکنند و سالهاست اعتبار کسب کرده اند و کیفیت خود را در طول سال ها قدمت و کیفیت اثبات کرده اند. از این شرکت ها که موفقیت و کارآیی و اثر بخشی خود را در طول سالیان سال حضور در کشوری اثبات کرده اند میتوان کمپرسور پاناسونیک را نام برد که همانند کمپرسور هایتک از مرغوبیت و کیفیت بسیار بالایی چه در ساخت و چه در دیگر مراحل عرضه دارد در ادامه به توضیح و معرفی محصولات پاناسونیک خواهیم پرداخت.


نکات مهم قبل از خرید کمپرسور باد و مواردی از

Posted by [email protected] on Comments comments (0)
رعایت مجموعه ای از نکات مهم قبل از خرید کمپرسور باد می تواند، به شما کمک کند تا از کمپرسور خود بیشترین بهره را ببرید و این امر موجب سود اقتصادی بیشتر شما می شود. زیرا در نهایت کمپرسور باد عمر طولانی تری خواهد داشت. و زمان بیشتری در اختیار شما خواهد بود. بنابراین آگاهی از نکات مهم قبل از خرید کمپرسور باد می تواند، راهکاری دقیق و درست برای انتخاب یک کمپرسور باد مناسب باشد. از جمله نکات مهم قبل از خرید کمپرسور باد مشخص کردن نحوه ی کار و نوع کاربرد و بکارگیری کمپرسور می باشد. زیرا همانطور که مطلع هستید، کمپرسور باد در مصارف متعدد بزرگ و کوچک همچون: کشتیرانی، صنایع پزشکی، کارخانه های تولیدی، کارگاههای صنعتی و تولیدی، کارخانه های خودرو سازی و... به کار گرفته می شود. بنابراین مشخص کردن این مهم که کمپرسور باد به چه هدف و منظوری خریداری می شود و در چه شرایطی به کار گرفته می شود می تواند، یکی از نکات مهم قبل از خرید کمپرسور باد محسوب شود.

نکات مهم قبل از خرید کمپرسور باد و اهمیت اطلاع از آن

نکات مهم قبل از خرید کمپرسور باد و اطلاع یافتن از آنها
اطلاع داشتن از مجموعه ای نکات مهم قبل از خرید کمپرسور باد نه تنها می تواند، راهنمای شما در انتخاب یک کمپرسور مناسب باشد بلکه مجموعه ای از مولفه را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد تا با کمک آن بهترین و به صرفه ترین انتخاب را داشته باشند. بهترین کمپرسور باد از نکات مهم قبل از خرید کمپرسور باد که حتما باید مورد توجه قرار گیرد. مقدار فضایی است که شما برای استفاده از کمپرسور در اختیار دارید. زیرا کمپرسور باد در حجم و اندازه های متفاوتی تولید و مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین نحوه ی جابجایی و ثابت بودن کمپرسور نیز اهمیت خاص خود را دارد زیرا بعضی از کمپرسور ها به راحتی جابجا می شوند و بعضی دیگر ثابت بوده و جابجایی آنها نیازمند صرف انرژی و زمان بیشتری است. همچنین توجه به مخزن کمپرسور باد یکی از پر اهمیت ترین نکات مهم قبل از خرید کمپرسور باد محسوب می شود. زیرا پر شدن مخزن کمپرسور باد مستلزم صرف زمان است. اگر مدت زمان طولانی قصد استفاده از کمپرسور باد را دارید. لازم است، کمپرسور های دارای مخزن بزرگ را انتخاب و خریداری کنید. تا جوابگوی نیاز شما باشد. شاید جالب باشد بدانید، که حجم مخزن کمپرسور هوا بر مبنای گالن محاسبه می شود. همچنین توجه به سوخت مصرفی کمپرسور هوا نیز یکی دیگر از نکات کلیدی می باشد که هنگام خرید باید مورد توجه قرار گیرند. کمپرسور ها بیشتر با برق کار می کنند، اما در صورتی که به برق دسترسی نداشته باشید می توانید، از کمپرسور هایی استفاده کنید که با کمک موتورهای بنزینی کار می کنند.

نکات مهم قبل از خرید کمپرسور باد و رعایت آن
نکات مهم قبل از خرید کمپرسور باد و نمونه های آن
موارد و نکات بسیاری وجود دارد، که به هنگام خرید و انتخاب یک کمپرسور باد مناسب باید مورد توجه قرار گیرد. تا کمپرسور بالاترین کارایی و طول عمر را داشته و پاسخگوی نیاز کاربر باشد. http://www.myeducationalshop.com/members/taurusdrum86/activity/173487/ نمونه هایی را از نکات مهم قبل از خرید کمپرسور باد که باید مورد توجه قرار گیرد، ذکر می کنیم.
 قدرت مکانیکی موتور کمپرسور هوا بر مبنای اسب بخار HP
 حجم جریان هوای تولیدی توسط موتور کمپرسور هوا بر مبنای CFM
 فشار هوای تولیدی کمپرسور هوا بر حسب PSI
 ظرفیت مخزن
 کمپرسور تک مرحله ای یا دو مرحله ای
 کمپرسور روغن کاری شونده یا خشک
 و...

معرفی انواع کمپرسور باد ارزان و خصوصیات مر&#1

Posted by [email protected] on Comments comments (0)
معرفی انواع کمپرسور باد ارزان و خصوصیات مربوط به هر یک از آن ها
یک کمپرسور می تواند با توجه به تغییرات سرعت باد، توانایی لازم را برای تولید انرژی به دست آورد. البته این عملکرد در کمپرسورهای مختلف متفاوت می باشد. ایده ذخیره سازی هوای فشرده و استفاده از آن در صورت لزوم ایده جدیدی نیست. در واقع این ایده به مدت چند دهه مورد توجه محققان قرار گرفته است. کمپرسور باد ارزان از جمله ادوات و تجهیزاتی است که در راستای همین اهداف شکل گرفته است. در چنین حالتی هوا با بار مثبت و به شکل فشرده ذخیره می گردد.
معرفی کمپرسور باد ارزان بر حسب شکل و ساختار
کمپرسور باد ارزان برای فشرده سازی هوا مورد توجه قرار می گیرد. در واقع این دستگاه برای رسیدن به این هدف طراحی شده که انرژی جنبشی باد را به شکل یک انرژی بالقوه و تحت فشار در آورد. این موضوع در کمپرسورهای مرکزی با ظرفیت بیشتر به اجرا در می آید.


ساختار کمپرسور باد ارزان
کمپرسور باد ارزان از نیروی فشرده بادی خود برای موارد مختلفی بهره مند می گردد. در حال حاضر نمونه های مختلفی از پمپ باد ارزان در بازار وجود دارد.
کمپرسور پنکیکی
گروهی از کمپرسورها را با نام کمپرسورهای پنکیکی می شناسند. این گروه کمپرسوری با قیمت کم و حجم پایین عرضه می گردند. چنین محصولاتی به شرایط مراقبتی زیادی احتیاج ندارند و نیازی به روغن کاری مداوم نیز ندارند. استفاده از آن ها بسیار راحت می باشد. وزن آن ها به کمتر از 15 کیلوگرم می رسد. ظرفیت در نظر گرفته شده برای این نوع کمپرسور باد ارزان برابر با یک تا 6 گالن می باشد. از این محصولات برای راه اندازی کار در پروژه‌های کوچک استفاده می شود. این محصولات با تولید صدای بالایی همراه می باشند.
کمپرسور استوانه
نمونه دیگر از کمپرسور باد ارزان در نمونه استوانه ای تولید می شود. این کمپرسورها نیز بسیار شبیه به نمونه کمپرسورهای پنکیکی هستند. در واقع این شما هستید که با توجه به نیاز خود هر کدام از این کمپرسورها را انتخاب خواهید کرد.
روغن کاری برای کمپرسورهای استوانه ای نیز نیاز نمی باشد اما باید به این نکته توجه داشته باشید که صدای تولیدی این محصولات نسبت به نمونه پنکیکی بالاتر می باشد.
کمپرسور دو مخزنی
نمونه دیگر از کمپرسور باد ارزان به شکل دو مخزنی می باشد. حمل و انتقال این کمپرسورها از کارهای سخت و عذاب آور می باشد. ظرفیت کاری این کمپرسور باد ارزان به دلیل دو مخزنه بودن بالاست اما این موضوع جا به جایی آن را با مشکل مواجه خواهد کرد.

نمونه کمپرسور باد ارزان
از این کمپرسور باد ارزان می توان برای اجرای پروژه های بزرگ استفاده کرد. ظرفیت بالای آن ها نشان دهنده قدرت و توان بالای این دستگاه ها نیز می باشد.
محصولات دیگری نیز از کمپرسور باد ارزان به شکل تک موتوره تولید می شوند. این محصولات به راحتی قابل حمل هستند و به شکل حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند. برای جا به جایی شما را با مشکل مواجه نخواهند کرد. چون از ابعاد مناسبی برخوردار هستند.
کمپرسور تک موتوره
این کمپرسور با اینکه تک موتوره می باشد اما توان و قدرت قابل توجهی در اجرای پروژه از خود نشان می دهد. همین موضوع قیمت کمپرسور تک موتوره را افزایش می دهد.
کمپرسور ثابت
نمونه دیگر از کمپرسور باد ارزان نیز به شکل ثابت مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع کمپرسورها غیر قابل حمل هستند. چون وزن زیادی دارند. بنابراین زمانی که در یک مکان مستقر شدند، حمل و جا به جایی آن ها سخت و پیچیده می باشد. برای این نوع کمپرسور باد ارزان یک مکان مشخص در نظر گرفته می شود که دیگر نیازی به جا به جایی های بعدی نمی باشد.
نکات مهم در خرید کمپرسور باد ارزان
برای اینکه در خرید کمپرسور ارزان موفق شوید، باید نکات مهمی را مورد توجه قرار دهید.
برای انتخاب کمپرسور باد ارزان, هدف خود را از به کار بستن این کمپرسور به یاد آورید. نوع کمپرسور با توجه به هدف و نیت شما از خرید مشخص می شود. در واقع در بعضی از موارد شما باید از نمونه کمپرسورهای تک موتور و قابل حمل کمک بگیرید. گاهی نیز نیاز به بهره مندی از کمپرسورهای ثابت و سنگین دارید. زمانی که حجم کار پروژه بالاست، باید از کمپرسورهایی با ظرفیت بالا بهره مند شوید.

نکات مهم در خرید کمپرسور ارزان
منبع تغذیه در کمپرسور باد ارزان
کمپرسور باد ارزان با توجه به منبع تغذیه فعال می باشد. برای راه اندازی این کمپرسور از 2 منبع استفاده می شود. یک منبع مربوط به نیروی الکتریکی و منبع دوم نیز منشأ بنزینی یا دیزلی دارد. بهره مندی از منبع تغذیه ها با توجه به نوع مصرف و نیاز کار شما تشخیص داده می شود.
در رابطه با ظرفیت کمپرسور باد ارزان نیز باید اطلاعات جامع و کاملی داشته باشید. در واقع شما باید بدانید که پروژه و کار شما کدام یک از ظرفیت های کمپرسور را نیاز دارد. اگر پروژه کاری شما پیچیده و سنگین است، باید از ظرفیت بالا برای راه اندازی کمپرسور باد ارزان کمک بگیرید.
برای خارج شدن هوای فشرده از این کمپرسورها نیز قاعده و قانون خاصی وجود دارد. در واقع این شما هستید با توجه به هدف خود از به کارگیری پمپ باد ارزان، میزان خروجی باد فشرده از آن را تشخیص می دهید. شاخص این خروجی در دقیقه و بر مبنای لیتر تعریف می گردد. بنابراین قبل از خرید پمپ باد ارزان باید بدانید که به چند لیتر هوای پمپاژ شده نیاز دارید.
خروجی های هوا در کمپرسور
خروجی های هوا در کمپرسور باد ارزان می توانند در یک یا چند عدد باشند. البته زمانی که این خروجی تنها به یک عدد ختم می شود، شما می توانید از یک شلنگ برای افزایش برد باد استفاده کنید. این موضوع نیز به نظر و هدف شما از خرید کمپرسور ارزان مربوط می گردد.

ساختار کمپرسور باد ارزان
برای خرید این محصولات پارامترهای مهم دیگری نیز مد نظر قرار گرفته می شود. به عنوان مثال شما باید قبل از خرید از تجهیزات فنی کمپرسور باد ارزان اطلاعات کامل و جامعی داشته باشید. بخشی از این کمپرسورها در نمونه های روغنی و برخی دیگر بدون روغن کار می کنند. فشارسنج، ویژگی های موتور کمپرسور و نوع آن، طول و اندازه شلنگ، پیچ مربوط به تنظیم فشار و ... از دیگر عناصری است که در زمان خرید کمپرسور ارزان مورد توجه قرار می گیرد.
شما به عنوان فردی که قرار است از کمپرسور باد ارزان استفاده کنید، تمایل دارید از نمونه با کیفیت این محصولات با قیمت مناسب بهره مند شوید. به عنوان مثال اگر از نمونه کمپرسورهای متحرک برای کار استفاده می کنید، این کمپرسورها باید به شکل ایمن و مستحکم تولید شده باشند. در واقع باید امکان جا به جایی و حمل این کمپرسورها به آسانی انجام شود. راه اندازی و بهره مندی از آن ها نیز به سرعت انجام می گیرد. تمام این ویژگی ها به عنوان امتیازی برای خرید کمپرسور ارزان در نظر گرفته می شود. قبل از اینکه انواع کمپرسور ارزان قیمت را شناسایی کنید، ابتدا باید اطلاعات کافی در مورد عوامل موثر بر قیمت کمپرسور داشته باشید.
قبل از خرید یک کمپرسور باید از وضع اقتصادی و میزان بودجه اختصاصی برای یک خرید موفق اطلاع کامل داشته باشید.
کمپرسور باد ارزان به عنوان لوازم ضروری و مهم در ساختمان و ... دیده می شود. هر کدام از کمپرسورها با ویژگی های خاصی قابل شناسایی می باشد و از مزایا و معایب منحصر به فردی نیز برخوردار است.
انواع پمپ باد بندی کمپرسور بر مبنای مکانیسم داخلی
کمپرسور باد ارزان بر مبنای مکانیسم های داخلی به عنوان جا به جایی مثبت طبقه بندی می گردند. اگر چه کمپرسورها نمونه های مختلفی دارند اما چهار نمونه از آن ها بسیار رایج تر از مابقی می باشد.

طبقه بندی کمپرسور باد ارزان

• کمپرسور پیچ دوار
• کمپرسور هوا برگشت پذیر
• کمپرسور محوری
• کمپرسور گریز از مرکز

کمپرسورهای جابجایی مثبت
کمپرسورهای جابجایی مثبت به کمپرسورهایی گفته می شوند که از طریق جابجایی هوای مثبت تغذیه می شوند.

انواع کمپرسور باد ارزان
کمپرسورهای جابجایی مثبت مجموعه زیادی از کمپرسورها را در خود جای می دهد. این کمپرسورها نیروی تولید خود را با جا به جایی هوا ایجاد می کنند. اصل تولید در تمام این کمپرسورها یکی می باشد. هر چند که مکانیسم های داخلی این کمپرسور باد ارزان در نمونه های مختلف متفاوت می باشد.
در داخل این کمپرسور یک حفره برای ذخیره سازی و جمع آوری هوای بیرون دیده می شود. در نهایت هوا به آرامی فشرده می گردد تا میزان انرژی بالقوه و فشار هوا افزایش یابد.

کمپرسورهای پیچ دوار
کارکرد کمپرسور پیچ دوار نیز از طریق 2 روتور درونی فراهم می گردد. از این کمپرسور باد ارزان در محیط های ساختمانی بزرگ استفاده می شود.
کمپرسور پیچ دوار از نمونه کمپرسورهای رایج جابه جایی مثبت باد می باشد. در این کمپرسورها سیستم خنک کننده داخلی دیده می شود و نیاز به مراقبت از کمپرسور چندان احساس نمی شود.
کمپرسور پیچ دوار از نمونه دستگاه های سایز بزرگ می باشند که می توانند به صورت بدون روغن یا با روغن کار نمایند.
این روتورهای درونی در پیچ دوار 2 عدد هستند و در زاویه مخالف یکدیگر به چرخش در می آیند. این چرخش سبب تولید انرژی می شود. هوا بین روتورهای چرخنده دستگاه گیر می افتد و فشار درون محفظه بالا خواهد رفت. سیستم خنک کننده درونی این دستگاه طول عمر آن را همیشگی می کند. قدرت این دستگاه بین 5 تا 350 اسب بخار قرار می باشد.

کمپرسورهای برگشتی
کمپرسورهای برگشتی به وسیله پیستونی داخل سیلندر کار می کنند. این کمپرسورها برای مکان های کوچک مورد استفاده قرار می گیرند. این کمپرسور باد ارزان قابلیت استفاده مداوم ندارد. کمپرسورها برگشتی نیز جزء کمپرسورهای جابجایی مثبت دسته بندی می گردد. این دستگاه برای پروژه های مسکونی و گاراژها کارایی دارد. در این کمپرسور از قطعات متحرک بیشتری نسبت به کمپرسور پیچ دوار استفاده شده است. این قطعات برای اجرای حرکات نرم نیاز به روغن کاری دارند.
پیستون درون این سیلندر برای فشرده سازی هوا مورد استفاده قرار می گیرد. زمانی که این کمپرسور باد ارزان دچار تغییرات تک مرحله یا چند مرحله ای شود، این موضوع می تواند بر روی برد فشار آن نیز موثر باشد.
کمپرسورهای چند مرحله ای برای زمانی که نیاز به نیروی بیشتر داشته باشیم، مورد توجه قرار می گیرند. نمونه کمپرسورهای تک مرحله ای نیز برای اجرای پروژه های کوچک مانند فلزکاری و نجاری مورد توجه می باشد.
کمپرسورهای چند مرحله ای دارای قدرت زیاد برای اجرای پروژه های سنگین مانند مراقبت و مونتاژ اتومات می باشند. قدرت این کمپرسور باد ارزان برابر با 30 اسب بخار می باشد.

کمپرسورهای دینامیکی
تیغه های دوار جزء ساختار این کمپرسور باد ارزان می باشند. از این کمپرسور برای اجرای پروژه هایی با مقیاس بزرگ استفاده می شود.
این کمپرسور بر مبنای دینامیک فعال می باشد و به همین خاطر نیز نام دینامیکی را بر روی آن گذاشته اند. در فرآیند این کمپرسور، هوا با چرخش سریع پره های کمپرسور، وارد آن می شود. در ادامه این هوا برای ایجاد فشار محدود می گردد و نیرو تولید می کند. ابتدا این انرژی به شکل جنبشی اما در نهایت به شکل ثابت در دستگاه ذخیره خواهد شد.

کمپرسورهای محوری
این کمپرسورها قابلیت و توانایی بسیار زیادی دارند اما قیمت بیشتری را به خود اختصاص می دهند. از این کمپرسورها برای هواپیما و کشتی ها استفاده می شود. در واقع این کمپرسورها برای موتورهای پرسرعت کارایی دارند.
این کمپرسور برای پروژه های ساختمانی توصیه نمی شود. چون آن ها از راندمان و کارایی بالایی برخوردار می باشند. قدرت آن ها با هزاران اسب بخار برابری می کند. به همین خاطر برای تحقیقات هوا و فضا مورد استفاده می باشد.
کمپرسورهای گریز از مرکز
کمپرسورهای سانتریفیوژ یا گریز از مرکز برای کارکرد در مقیاس بزرگ تولید می شوند. این دستگاه می تواند انرژی زیادی برای کارخانه تولید نماید.
در این کمپرسور باد ارزان, انرژی بالقوه تولید می شود. این انرژی با وارد کردن هوای ورودی و خنک سازی آن انجام می شود. البته جریان ورودی هوا به وسیله دیفیوزر آهسته و کند می گردد. این کمپرسور می تواند انرژی زیادی برای یک دستگاه کوچک فراهم نماید. این موضوع به دلیل فشرده سازی چند فاز کمپرسور باد گریز از مرکز می باشد.
کمپرسور باد گریز از مرکز نسبت به کمپرسورهای برگشتی و پیچ دوار کمتر نیاز به تعمیر پیدا می کنند. برخی از این کمپرسورهای گریز از مرکز بدون روغن کار می کنند. محل استفاده از آن ها می تواند مراکز تولید فولاد یا کارخانه های شیمیایی باشد. قدرت تولیدی این کمپرسورها برابر با 1000 اسب بخار می باشد.
سرعت متغیر، روغن، قابلیت حمل و گاز طبیعی از پارامترهایی است که برای خرید کمپرسور ارزان مد نظر قرار می گیرد.
تولید انرژی نیز از جمله پارامترهای مهمی است که برای خرید کمپرسور ارزان و با کیفیت مورد توجه قرار می گیرد.

کمپرسور اسکرو چیست؟

Posted by [email protected] on Comments comments (0)
کمپرسور اسکرو چیست؟
آیا شما نیز به دنبال تهیه و خرید کمپرسور اسکرو هستید؟ آیا می دانید که برای خرید انواع کمپرسور اسکرو بایستی از کجا اقدام کرد؟
کمپرسور به نوعی از ماشین ها گفته می شود که به کمک آن می توان میزان فشار سیالاتی را افزایش داد. این مدل از ماشین ها توانسته اند سهم بسیار زیادی را در رفاه و آسایش زندگی بشر داشته باشند و اولین مدل از این تجهیزات را می توان در نیمه دوم قرن نوزدهم مشاهده کرد. همچنین امروزه بسیاری از شرکت ها و برندها به دنبال طراحی و عرضه بهترین و باکیفیت ترین انواع کمپرسورها هستند که هر یک از آنها نیز دارای یک سری از مهمترین و اصلی ترین ویژگی ها می باشد. یکی از بهترین نوع این مدل از کمپرسور هارا، کمپرسور اسکرو تشکیل داده است که این دستگاه با داشتن قابلیت بسیار فوق العاده و بی نظیر خود(یعنی دایم کار بودن) توانسته است در بسیاری از صنایع کاربرد فوق العاده را از خود نشان دهد. کمپرسورهای اسکرو امروزه در لیست بهترین و کارآمدترین انواع کمپرسور واقع شده است و شما نیز می توانید به راحتی یکی از بهترین و بی نظیرترین این محصولات را از فروشگاه اینترنتی ایران کمپرسور تهیه و خریداری کنید. لازم است یادآور شویم که برای خرید بهترین کمپرسور اسکرو در ابتدا با ویژگی ها و کاربرد آن از نزدیک آشنا شوید تا بتوانید یکی از باکیفیت ترین این محصولات را تهیه کنید. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد راهنمای خرید و قیمت انواع کمپرسورهای اسکرو توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. با ما تا پایان همراه باشید.

Figure 1کمپرسور اسکرو
انواع کمپرسور اسکرو
کمپرسور اسکرو در واقع پمپ باد های صنعتی یا کارخانه ای به شمار می آیند که تولید هوای فشرده در این دستگاه ها به کمک پیستون ها می باشد. کمپرسورهای اسکرو دارای انواع متنوعی می باشد که خریداران بایستی قبل از خرید ، در مورد انواع آن اطلاعات مورد نیاز را به دست آورند. از مهمترین و اصلی ترین کمپرسورهای اسکرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- کمپرسورهای اسکرو بدون روغن: کمپرسورهای اسکرو مدل Oil Free Compressor یکی از بهترین انواع این ماشین ها به شمار می آید که نیازی به روغن کاری نداشته و شما می توانید بدون هرگونه روغن کاری، به راحتی این دستگاه را مورد استفاده قرار دهند. تمام قطعات این مدل از دستگاه های در زمان تولید روغن کاری شده اند به طوری که دیگر در طول عمر دستگاه نیازی به روغن کاری هیچ یک از قطعات وجود ندارد.
- کمپرسورهای اسکرو روغنی: از دیگر انواع کمپرسورهای اسکرو، می توان به مدل Oil Compressor اشاره کرد که این ماشین ها بایستی به شکل دوره ای و مرتب مورد روغن کاری واقع شوند تا اصطکاک بین قطعات آن کاهش یافته و از کارایی بسیار خوبی نیز برخوردار باشند. همچنین در نظر داشته باشید که روغن کاری قطعات این ماشین نیاز به دقت و توجه بیشتری دارد و در صورت عدم داشتن مهارت برای تعویض روغن آن می توانید از افراد با تجربه در این زمینه کمک بخواهید.

حال شما نیز می توانید با توجه به نیاز خود و بودجه ای که در اختیار دارید، یکی از بهترین و مناسب ترین این ماشین ها را تهیه نموده و آن را در صنعت مورد نظر خود مورد استفاده قرار دهید.

Figure 2خرید کمپرسور اسکرو
خرید کمپرسور اسکرو
اگر شما نیز قصد خرید یکی مرغوب ترین انواع کمپرسور اسکرو را دارید می توانید این فرصت طلایی و بی نظیر پیش روی خود را مورد توجه قرار دهید و از این طریق یکی از انواع عرضه شده کمپرسورهای اسکرو در وب سایت ما را انتخاب و آن را در سبد خرید خود قرار دهید. لازم به ذکر خواهد بود که شما می توانید برای کسب اطلاعات راهنمای خرید دستگاه مذکور با همکاران پشتیبان ما از همین وب سایت در تماس بوده و از این طریق تجربه خرید بی نظیری را برای خود به ارمغان آورید. توصیه می کنیم که حتما قبل از خرید این کمپرسورهای صنعتی در مورد کاربرد و کارایی آن نیز بیشتر اطلاعات کسب کنید. برای آگاهی در خصوص کاربرد کمپرسور اسکرو می توانید سوالات مورد نظرتان را از همکاران ما پرسیده یا نظرات سایر خریداران را مورد مطالعه قرار دهید. در هنگام تحویل کمپرسور سفارشی خود نیز حتما در مورد سالم بودن آن، اطمینان لازم را حاصل کنید و اگر مشکلی را هنگام تحویل مشاهده کردید می توانید سریعا با ما در تماس بوده و با در دست داشتن شماره سفارش خود، پیگیری های لازم را انجام دهید.
قیمت کمپرسور اسکرو
بی شک از مهمترین و اساسی ترین دغدغه های بسیاری از افراد در هنگام خرید و ثبت سفارش کمپرسور اسکرو، قیمت این محصول می باشد به طوری که خریداران دوست دارند تا بهترین و مرغوب ترین این مدل از ماشین ها را با قیمت بسیار مناسبی تهیه و خریداری کنند. لازم به ذکر می باشد که قیمت کمپرسورهای اسکرو روغنی در مقایسه با مدل های بدون روغن آن بسیار مناسب می باشد و شما می توانید برای داشتن یکی از این محصولات هزینه های کمتری را پرداخت کنید. در هنگام خرید حتما به مشخصات فنی، شرکت سازنده و قدرت و توان خروجی کمپرسور مد نظر خود توجه ویژه ای را داشته باشید تا منحصربه فردترین این محصولات را تهیه و خریداری کنید.

Figure 3قیمت کمپرسور اسکرو
تعمیر کمپرسور اسکرو
کمپرسور اسکرو ماشین هایی هستند با به کمک یک سری از قطعات عملکرد خود را انجام می دهند و ممکن است بعد از گذشت زمان، با خرابی این ماشین مواجه شوید که در این صورت می توانید با نمایندگی خدمات پس از فروش برند کمپرسور خود در تماس بوده و دستگاه خود را برای تعمیر ارسال کنید. هزینه های نگهداری و تعمیر کمپرسورهای اسکرو نیز بسیار متغیر می باشد به طوری که در صورت نیاز داشتن به خرید قطعه جدید، بایستی هزینه های بالایی را از بابت تعمیر پرداخت کنید. به همین جهت توصیه می شود که حتما نکات نگهداری از این ماشین را جدی گرفته و در صورت مشاهده مشکلی نیز با نمایندگی های خدمات پس از فروش آن در ارتباط باشی

کمپرسور اسکرو چیست؟

Posted by [email protected] on Comments comments (0)
کمپرسور اسکرو چیست؟
آیا شما نیز به دنبال تهیه و خرید کمپرسور اسکرو هستید؟ آیا می دانید که برای خرید انواع کمپرسور اسکرو بایستی از کجا اقدام کرد؟
کمپرسور به نوعی از ماشین ها گفته می شود که به کمک آن می توان میزان فشار سیالاتی را افزایش داد. این مدل از ماشین ها توانسته اند سهم بسیار زیادی را در رفاه و آسایش زندگی بشر داشته باشند و اولین مدل از این تجهیزات را می توان در نیمه دوم قرن نوزدهم مشاهده کرد. همچنین امروزه بسیاری از شرکت ها و برندها به دنبال طراحی و عرضه بهترین و باکیفیت ترین انواع کمپرسورها هستند که هر یک از آنها نیز دارای یک سری از مهمترین و اصلی ترین ویژگی ها می باشد. یکی از بهترین نوع این مدل از کمپرسور هارا، کمپرسور اسکرو تشکیل داده است که این دستگاه با داشتن قابلیت بسیار فوق العاده و بی نظیر خود(یعنی دایم کار بودن) توانسته است در بسیاری از صنایع کاربرد فوق العاده را از خود نشان دهد. کمپرسورهای اسکرو امروزه در لیست بهترین و کارآمدترین انواع کمپرسور واقع شده است و شما نیز می توانید به راحتی یکی از بهترین و بی نظیرترین این محصولات را از فروشگاه اینترنتی ایران کمپرسور تهیه و خریداری کنید. لازم است یادآور شویم که برای خرید بهترین کمپرسور اسکرو در ابتدا با ویژگی ها و کاربرد آن از نزدیک آشنا شوید تا بتوانید یکی از باکیفیت ترین این محصولات را تهیه کنید. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد راهنمای خرید و قیمت انواع کمپرسورهای اسکرو توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. با ما تا پایان همراه باشید.

Figure 1کمپرسور اسکرو
انواع کمپرسور اسکرو
کمپرسور اسکرو در واقع پمپ بادهای صنعتی یا کارخانه ای به شمار می آیند که تولید هوای فشرده در این دستگاه ها به کمک پیستون ها می باشد. کمپرسورهای اسکرو دارای انواع متنوعی می باشد که خریداران بایستی قبل از خرید ، در مورد انواع آن اطلاعات مورد نیاز را به دست آورند. از مهمترین و اصلی ترین کمپرسورهای اسکرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- کمپرسورهای اسکرو بدون روغن: کمپرسورهای اسکرو مدل Oil Free Compressor یکی از بهترین انواع این ماشین ها به شمار می آید که نیازی به روغن کاری نداشته و شما می توانید بدون هرگونه روغن کاری، به راحتی این دستگاه را مورد استفاده قرار دهند. تمام قطعات این مدل از دستگاه های در زمان تولید روغن کاری شده اند به طوری که دیگر در طول عمر دستگاه نیازی به روغن کاری هیچ یک از قطعات وجود ندارد.
- کمپرسورهای اسکرو روغنی: از دیگر انواع کمپرسورهای اسکرو، می توان به مدل Oil Compressor اشاره کرد که این ماشین ها بایستی به شکل دوره ای و مرتب مورد روغن کاری واقع شوند تا اصطکاک بین قطعات آن کاهش یافته و از کارایی بسیار خوبی نیز برخوردار باشند. همچنین در نظر داشته باشید که روغن کاری قطعات این ماشین نیاز به دقت و توجه بیشتری دارد و در صورت عدم داشتن مهارت برای تعویض روغن آن می توانید از افراد با تجربه در این زمینه کمک بخواهید.
قیمت کمپرسور باد شما نیز می توانید با توجه به نیاز خود و بودجه ای که در اختیار دارید، یکی از بهترین و مناسب ترین این ماشین ها را تهیه نموده و آن را در صنعت مورد نظر خود مورد استفاده قرار دهید.

Figure 2خرید کمپرسور اسکرو
خرید کمپرسور اسکرو
اگر شما نیز قصد خرید یکی مرغوب ترین انواع کمپرسور اسکرو را دارید می توانید این فرصت طلایی و بی نظیر پیش روی خود را مورد توجه قرار دهید و از این طریق یکی از انواع عرضه شده کمپرسورهای اسکرو در وب سایت ما را انتخاب و آن را در سبد خرید خود قرار دهید. لازم به ذکر خواهد بود که شما می توانید برای کسب اطلاعات راهنمای خرید دستگاه مذکور با همکاران پشتیبان ما از همین وب سایت در تماس بوده و از این طریق تجربه خرید بی نظیری را برای خود به ارمغان آورید. توصیه می کنیم که حتما قبل از خرید این کمپرسورهای صنعتی در مورد کاربرد و کارایی آن نیز بیشتر اطلاعات کسب کنید. برای آگاهی در خصوص کاربرد کمپرسور اسکرو می توانید سوالات مورد نظرتان را از همکاران ما پرسیده یا نظرات سایر خریداران را مورد مطالعه قرار دهید. در هنگام تحویل کمپرسور سفارشی خود نیز حتما در مورد سالم بودن آن، اطمینان لازم را حاصل کنید و اگر مشکلی را هنگام تحویل مشاهده کردید می توانید سریعا با ما در تماس بوده و با در دست داشتن شماره سفارش خود، پیگیری های لازم را انجام دهید.
قیمت کمپرسور اسکرو
بی شک از مهمترین و اساسی ترین دغدغه های بسیاری از افراد در هنگام خرید و ثبت سفارش کمپرسور اسکرو، قیمت این محصول می باشد به طوری که خریداران دوست دارند تا بهترین و مرغوب ترین این مدل از ماشین ها را با قیمت بسیار مناسبی تهیه و خریداری کنند. لازم به ذکر می باشد که قیمت کمپرسورهای اسکرو روغنی در مقایسه با مدل های بدون روغن آن بسیار مناسب می باشد و شما می توانید برای داشتن یکی از این محصولات هزینه های کمتری را پرداخت کنید. در هنگام خرید حتما به مشخصات فنی، شرکت سازنده و قدرت و توان خروجی کمپرسور مد نظر خود توجه ویژه ای را داشته باشید تا منحصربه فردترین این محصولات را تهیه و خریداری کنید.

Figure 3قیمت کمپرسور اسکرو

تعمیر کمپرسور اسکرو
کمپرسور اسکرو ماشین هایی هستند با به کمک یک سری از قطعات عملکرد خود را انجام می دهند و ممکن است بعد از گذشت زمان، با خرابی این ماشین مواجه شوید که در این صورت می توانید با نمایندگی خدمات پس از فروش برند کمپرسور خود در تماس بوده و دستگاه خود را برای تعمیر ارسال کنید. هزینه های نگهداری و تعمیر کمپرسورهای اسکرو نیز بسیار متغیر می باشد به طوری که در صورت نیاز داشتن به خرید قطعه جدید، بایستی هزینه های بالایی را از بابت تعمیر پرداخت کنید. به همین جهت توصیه می شود که حتما نکات نگهداری از این ماشین را جدی گرفته و در صورت مشاهده مشکلی نیز با نمایندگی های خدمات پس از فروش آن در ارتباط باشی

کمپرسور باد چگونه کار میکند؟

Posted by [email protected] on Comments comments (0)
کمپرسور باد چگونه کار میکند؟
هوا از پورت ورودی، وارد کمپرسور باد می شود و پس از عبور از فیلتر داخل محفظه فشرده سازی گیر می افتد، در همین زمان روتور ها شروع به چرخش می کنند و محفظه را که متشکل از دو قسمت نرینگی یا لوب و مادینگی فلوت است، به هم نزدیک تر کرده و محفظه تنگ تر می شود. هوا فشرده شده و در نهایت از پورت خروجی خارج می شود. قطعات محفظه می توانند در تماس مستقیم با روغن خنک کننده باشند یا حایلی بین روغن و قطعات وجود داشته باشد که بسته به این حالت کمپرسور باد به دو دسته فری اویل و روغنی تقسیم می شود.

کمپرسور باد
نقش کمپرسور باد در صنعت چیست؟
احتمالا بار ها و بارها نام کمپرسور باد صنعتی به گوش شما خورده است و از خود پرسیده اید، که کمپرسور هوا چه کاربردی در صنعت دارد؟ مطمئنا همه ی شما می دانید، هوا گازی نامرئی و بی بو حاوی78 ٪ ازت، 21٪ اکسیژن و 1٪ گازهای دیگر است که در تمام اطراف شما وجود دارد و عموما هم هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. کمپرسور هوا این هوای بدون خطر را فشرده و می کند، هوا مانند فنر دارای انرژی پتانسیل می شود. هوا حالا دارای انرژی است و این انرژی پتانسیل می تواند، به عنوان نیروی محرک تجهیزات پنوماتیک به کار رود.

کمپرسور باد
کمپرسور باد به چه منظوری استفاده می شود؟
هوا نیز مانند گاز، برق و آب یک منبع انرژی است. یکی از تجهیزات پنوماتیکی کمپرسور باد است. کمپرسور هوای فشرده لازم برای صنایع را تامین می کند و عموما در صنایع چوب و مبلمان، صنایع معدن، صنایع خودرو و صنایع پزشکی به کار بسته می شوند. از دیگر کاربردهای پمپ باد بمی توان به موارد زیر اشاره کرد:
• برای خنک کردن اجزا یا قطعات در طول ساخت. مثل خنک کننده لوله های انتقال مواد غذایی و مواد دارویی در کارخانه ها.
• برای جدا کردن مواد زاید. انواع سند بلاست با همین روش کار می کنند.
• برای جابجایی قطعات و سیالات. مثلا واتر جت ها و رنگ پاش ها رنگ یا آب را به وسیله نیروی کمپرسورهای هوا جا به جا می کنند.


کمپرسور باد
مزیت استفاده از کمپرسور باد چیست؟
همانطور که گفتیم، کار اصلی کمپرسور باد فشرده سازی هوا است و هوای فشرده بستری مناسب برای جذب و انتقال انرژی می باشد. کمپرسور هوا به عنوان یکی از ابزارهای پنوماتیکی مزیت های زیر را دارد که عبارتند از:
• هزینه لازم برای نگهداری و تولید آنها کم است.
• گرمای کمتری تولید می کنند.
• از نظر وزنی سبک تر هستند.
• کمتر از ابزارهای برقی و گازی خطر دارند. (اتصال برق و نشت گاز می تواند شما را بکشد ولی نشت هوا و روغن تا به حالا کسی را نکشته است.)

کمپرسور باد
اهمیت تولید کمپرسور باد چیست؟
آینده برای کسانی است که از موقعیت ها بهترین استفاده را بکنند، کمپرسورهای باد یکی از مهمترین تجهیزات صنعتی هستند. هر کشوری که ادعای در صنعت دارد، باید توان تولید چنین دستگاه های را داشته باشد. فناوری کمپرسور باد یکی از قدیمی ترین روش های بهره برداری از انرژی های تجدید پذیر است، اما در مدتی نه چندان دور یعنی ده سال پیش کمپرسور باد از کشورهای خارجی وارد می شد و برند های خارجی در صدر بازار ایران قرار داشتند. ایران پمپ با استفاده از توان دانشمندان ایرانی موفق به ساخت انواع کمپرسور باد شده است و می خواهد یک برند ایرانی را که با توجه به آخرین دانش های روز طراحی شده وارد بازار کند. با خرید کالای ایرانی، برای جوانان ایرانی امکان آتیه و زندگی را هدیه کنید.

کمپرسور باد
چگونه می توان مصرف انرژی کمپرسور باد را کاهش داد؟
کمپرسور باد یکی از ابزارهای صنعتی است و عمدتا مصرف انرژی پایینی دارد، اما در صورتی که تجهیزات شما قدیمی شده اند و شما قصد کاهش هزینه ها را دارید، می توانید از راهکارهای زیر که متخصصین ایران کمپرسور پیشنهاد می کنند، استفاده کنید.
• استفاده از کمپرسور های باد را در مواقع غیر ضروری مثل فصول سرد کاهش دهید و در صورت عدم نیاز آنها را خاموش کنید.
• از کمترین توان کمپرسور هوا و کمترین فشاری که ایجاد می کند استفاده کنید.
• گرمای تولید شده توسط کمپرسور هوا را اندازه بگیرید و در صورت زیاد بودن این دما با تعمیرکاران مجرب صحبت کنید.
• نشت هوا از محفظه را چک و در صورت لزوم تعمیرات ممکن را اعمال کنید.
• بیشینه توان سیستم در حالت های فشار بالا و بدون فشار به دست آورید و کار کشیدن بیشتر از این مقدار را منع کنید.

کمپرسور باد
ویژگی های محصولات ایران کمپرسور چیست؟
ایران پمپ یک محصول کاملا ایرانی است که به دست مهندسین ایرانی و در داخل کشور تولید شده است. کمپرسور باد دارای انواع گوناگونی است ایران پمپ تمام انواع آن در حجم های گوناگون را بسته به نیاز مشتریان تولید کرده است. این شرکت تمام محصولات یدکی کمپرسور را نیز تامین می کند و قطعات این محصول با تمام کمپرسور ها حتی اطلس کاپکو سازگار هستند. با آرامش و در کمال اطمینان به خدمات پس از فروش ما خرید کنید، در صورت هر گونه مشکل همکاران ما در قسمت پشتیبانی در خدمت شما هستند.

کمپرسور باد
آیا کمپرسور باد می تواند خطرناک باشد؟
باد یک منبع انرژی است و کمپرسور باد یکی از ابزارهای است که این انرژی را در معرض نمایش گذاشته است. همانند تمام ابزار ها و انرژی ها کمپرسور هوا نیز می تواند، خطرناک باشند از این رو پیشنهاد می شود، افرادی که از این ابزارها استفاده می کنند از گوش گیر و عینک ایمنی استفاده کنند. چند مورد از خطرات کمپرسور هوا را در زیر آورده ایم.
• صدای حاصل از هوای فشرده در دراز مدت و به صورت مداوم می تواند باعث کم شنوایی شود.
• هوای حاصل از کمپرسور باد در صورت دمیده شده در دهان می تواند ریه ها یا معده را پاره کند. پس جدا از شوخی با این وسیله اجتناب کنید.
• هوای فشرده ، کمپرسور هوا می تواند وارد جریان خون شده و از طریق آسیب به رگ ها باعث مرگ شود.
• تنها 12 پی سی فشار هوا می تواند چشم را از کاسه در بیاورد، پس هنگام کار با واتر جت یا سند بلاست از شوخی های خطرناک اجتناب کنید.

کمپرسور باد
قبل از استفاده از کمپرسور باد چه کنیم؟
برای شروع استفاده از کمپرسور باد، در صورتی که از ایران پمپ خرید کرده اید، با همکاران ما در قسمت نصب تماس حاصل کنید، همکاران ما در اسرع وقت برای نصب کمپرسور در محل حاضر میشوند، بعد از این کار ضمانت نامه شما فعال شده و تا مدت مشخص در قرارداد، تامین قطعات یدکی مورد نیاز شما توسط ایران کمپرسور صورت خواهد گرفت. بعد از این کار از مسئولین کمپرسور ها بخواهید تا دفترچه راهنمای شرکت را به دقت مطالعه، وضعیت موتور و سیم ها را بررسی کنند، در صورت مشاهده هرگونه خرابی با همکاران پشتیبانی ما تماس حاصل کنید. لازم به ذکر است، در صورت نیاز به اپراتور ها استفاده از دستگاه ها آموزش داده می شود.
برای افزایش طول عمر کمپرسور باد چه کار کنیم؟
به منظور افزایش طول عمر کمپرسور هوا از یک برقکار بخواهید، تا تاسیسات برقی شما را مورد بررسی قرار دهد و در صورت وجود هرگونه اختلال مشکلات را حل کند. در صورتی که خنک کننده دستگاه آب است، هر هشت ساعت یکبار و در صورتی که روغن است، هر 100-1000 ساعت یکبار بسته به نوع روغن آن را تعویض کنید. به ازای 160 ساعت کار توان موتور را بررسی و در صورت کاهش دستگاه را استراحت دهید. میزان رطوبت هوا را بررسی کنید و در صورت بیشینه بودن آن و احتمال زنگزدگی محل کمپرسور باد را تغییر دهید. به ازای 200 ساعت کار، کارکرد کلید های کمپرسور را بررسی و در صورت هرگونه ایراد کار را متوقف کنید. هر 40 ساعت یکبار فیلتر هوای کمپرسور روغنی را تعویض یا تمیز کنید.

کمپرسور باد
چه عواملی به کمپرسور باد آسیب می رساند؟
قیمت کمپرسور باد . رطوبت
هوا به طور طبیعی دارای رطوبت است، اما میزان رطوبت بسته به شرایط متغیر می باشد. مثلا در کویر لوت رطوبت نزدیک صفر است در حالی که این مقدار در گیلان بیشینه می شود، موتور و قطعات کمپرسورباد همگی، از آهن هستند که رطوبت به مرور زمان به آن ها آسیب می رساند. در کمپرسور هایی که خنک کننده به طور مستقیم در ارتباط با آب است، استفاده از خشک کن در کنار فیلتر هوا ضروری است. ولی به طور کلی رطوبت را نمی توان حذف کرد.
2. آلودگی هوا
هوای آلوده دارای انواع ریزگردها است و این ریزگردها می تواند به مرور زمان باعث انسداد خطوط انتقال، کاهش توان موتور، افزایش هزینه های نگهداری و تعمیرات ، کاهش عمر و بهره وری و در بدترین شرایط کاهش کیفیت کارکرد شود. این وضعیت در کمپرسور های روغنی بسیار مخرب تر از کمپرسور های فری اویل است و مالکین حدالمقدور بهتر است از فیلتر هوا استفاد کنند.

کمپرسور باد
چه موقع آسیب به کمپرسور های باد شدید تر است؟
کاهش دما و رسیدن به نقطه شبنم در فصول سرد سال
نقطه شبنم دمای است که در آن بخار آب طی فرایند میعان مانند شبنم روی تجهیزات می نشیند، آب بسیار خطرناک تر از بخار آب است، بنابراین در فصول سرد سال نباید اجازه دهید، کمپرسور باد به نقطه شبنم برسد. نقطه شبنم برای صنایع بین 40 تا 50 فارنهایت است، که باید جلوی رسیدن دما به این میزان را بگیرید.
افزایش دما در تابستان
میزان رطوبت در فصل های گرم نسبت به فصول سرد سال بیشتر است و از این رو میزان آسیب به تجهیزات بیشتر خواهد شد. معرفی کمپرسور باد ازای کاهش دما به اندازه بیست درجه فارنهایت رطوبت نصف می شود. بنابراین در فصول گرم سال نیز باید از کاغذ های خشک کن استفاده شود.


Rss_feed